Pronajímáme mobilní studio - přenosový vůz. Ozvučujeme natáčení, koncerty, společenské akce či tiskové konference. Na natáčení půjčujeme exteriérovou techniku. Vše natočené dokončujeme v postprodukci. Pronajímáme vysílačky.

Jaká je naše nabídka?

Nabídka


Přenosový vůz

Zvukový vůz je určen pro záznamy a vysílání hudebních pořadů, koncerů a vystoupení.

Umožňuje kvalitní „živý“ mix hudebních pořadů pro rozhlasové a televizní účely, nahrávku a následný mix hudebních pořadů ( koncerty, muzikály, DVD apod.) a může fungovat i jako podpůrná zvuková režie pro složité pořady.
V zájmu zvýšení kvality těchto pořadů je připraveno kompletní pracoviště, vybavené mixážním pultem Soundcraft VI7000, 300 m dlouhým optickým kabelem, dvěma stageboxy s variabilním počtem vstupů max. 64 + 64, všemi potřebnými efektovými zařízeními, softwarovým multirackem, 64 – 128 stopým záznamem a plnohodnotným zálohováním záznamu, aktivními splittery Klark a komunikačními a výstupními periferiemi.
Zařízení je umístěno ve speciálně upraveném skříňovém dodávkovém voze, který poskytuje příjemné pracovní prostředí. Ve voze jsou instalovány TV monitor y(SDI, PAL), čtyřdrátový komunikační systém, vysílačky Motorola GP 340. Záznam je následně zpracován ve zvukovém studiu na systému Protools.

Výsledky naší práce jsou např. živé koncerty Hvězdy popu v opeře a Hvězdy popu na Karlštejně, Vánoční koncert Hany Zagorové, Fantazie Yvetty Blanarovičové v Sazka aréně, Naposledy spolu – Helena Vondráčková a Karel Gott, muzikál West Side Story, Felixír Felixe Slováčka, DVD muzikálu Babylon Zdenka Merty, DVD 65 let Karla Svobody a Hvězdy na Vltavě. Fešáci v Lucerně, 180let Vítkovických železáren, Heritage Singers, 5O Let Brichta, Helena Vondráčková live 2008, Petr Kolář, Medvěd 009, Věra Špinarová, Ceny AWARDS, Zlatý Slavík 2009, Zlatý slavík 2010, Ceny Anděl 2010, Luboš Pospíšil, Alphaville, Michal David 50, Eva Urbanová a Karel Gott v Lucerně, Tři sestry, M.Bok Skřítkové z Křinického údolí, M. Žbirka 60, Narozeniny Václava Havla Rudolfinum, Světluška, Zlatý slavík 2018, Karel Gott v Bratislavě, Zrní se symfonickým orchestrem ve Foru Karlín, Marta Kubišová v Lucerne, Máme rádi Česko, Mattoni festival, Thom Artway, Hašler na Hradčanském náměstí,Brutal Assault 2017, 2018  

Naší hlavní výhodou jsou detailní znalosti prostředí natáčení, velké zkušenosti s přímými přenosy, hluboká znalost ovládání technických zařízení zázemí a znalosti hudební produkce z vlastního zvukového studia, muzikatské zkušenosti.

Běžná denní cena pronájmu ( v závislosti na vybavení ) 25000,-

Technické specifikace:

Mixážní pult

Soundcraft VI 70000 40 faderů

Poslechové monitory

Genelec 1032 THX certified

Stagebox

Soundcraft - Studer 64 in, 16out, Soundcraft - Studer 32 in, 16 out možno doplnit na 64 in

Párový kabel

Optický kabel 300 + 200m

Efekty

Multirack Wawes

Lexicon PCM 91, DBX 166 + v mixážním pultu

Výstupní kompressor

DBX Quantum II

Synchronizace

Rosendahl Nanosync, Digidesign SYNC

Formát záznamu

48KHz/24 bit waw 128 stop,  96KHz 24bit 64 stop

Záznam

Pro Tools 128 stop

Jistící záznam

Nuendo live 128 stop, Reaper 48 stop

Výstupní formát

Analog, digital AES EBU

Celkový max. počet stop

Až 128


Ozvučování

Naše ozvučovací divize disponuje technikou od firmy L'acoustic, Digico, Yamaha, Shure Martin audio, Midas a další.

K dispozici jsou malé reproduktory MTD 108, monitory MTD 112 P, MTD 115 HQ a PA Kilo + Kiva se subwoofery SB118 a a ARCS, napájené zesilovači LA 15, LA 4, LA 8, nebo procesorem LAKE a zesilovači CROWN. Mix zvuku si můžete vychutnat na mixážních pultech DIGICO SD 8, SD 9, Midas Verona, Midas Venice, Yamaha 01V, Yamaha 02, Soundcraft spirit, Allen heath Icon.

Bezdrátové mikrofoní sety Shure URD jsou špičkovým výrobkem firmy Shure, a se skvělými hlavami Shure KSM 9, nebo běžnými Beta 87, Beta 58, nebo SM 58 budete mít radost z toho co slyšíte. Pro osobní monitoring nebo pro dorozumívání slouží in ear Shure PSM 600, 400, 200 s různými sluchátky. Pro mluvené slovo používáme v televizi oblíbené headsety DPA 4066 nebo pro muzikály DPA 4088. Jako klopové mikrofony můžeme použít Sennheiser MK 40, které se pro svou charakteristiku dají ozvučit.

Sady mikrofonů pro snímání kapel jsou standardem – Audix D6, Beta 58, Shure 91, Shure SM 57, 58, sada sennheiser 602, drátové KSM 9, KSM 27 na spolehlivých stojanech Konig Maier. Pro tiskové konference nebo projevy na zasedáních jsou skvělé úzké mikrofony Sennheiser ME 36. Menší akce ozvučujeme reproduktory Martin audio S 215 a S 218, aktivními reproduktory DB nebo Soundking. Pro rozložený nebo do mnoha různých prostorů distribuovaný zvuk máme k dispozici 16 malých reproduktorů Martin audio EM 26. K dispozici nejen pro ně je množství různě vysokých stojanů.


Sety exteriérové techniky

Klasický "televizní" set

SQN 4S, Sounddevices 422, Tágo, 1-3 Porty, Multipárový kroucený kabel do kamery, Sluchátka

Rozšířený reportážní set

Sounddevices 552, Tágo, 1-4 Porty, Roland R26, Párák do kamery, Sluchátka

Filmový/reklamní set

Fostex PD 606 nebo Sounddevices 664, zvukový vozík s pevnými přijímači, směrové antény s diverzitním příjmem, porty Sennheiser EW 2000 G3, tágo s bezdrátovým vysílačem, sada poslechů komtek, video záznam Pixma 240i, sada až 16-i vysílaček

Low budget set

Fostex FR2 LE, Sennheiser EW 500, Tágo, Sluchátka, rozšířitelný pre mixem až na 3 porty – smíchané do jedné stopy

Upřesnění vybavení:

Tágo

Komplet směrového mikrofonu Sennheiser MKH 60, Sennheiser MKH 416 nebo v případě přání Rode NTG 3, s zeppelinem (protivětrná ochrana) a s mikrofonní tyčí K-tek, Ambiente

Port

Sennheiser EW 500 G2 nebo Sennheiser EW 2000 G3, na náročnější akce Audio En2, s mikrofonem Sanken COS 11D. V ceně pronájmu jsou baterie, náhradní mikrofon Rode, náhradní výstupní kabel a kompletní sada bižuterie, která je nutná k vizuálně pěknému a zvukově funkčnímu umístění mikrofonu, případně k jeho skrytí do oblečení. V této sadě je Windschutz, klipsna, magnet, guma, vampire clip.

Fostex PD 606

Záznam 6 stop, timecode je standartem, možnost zálohovat záznam přímo na DVD, 2 baterie – automatické přepnutí při vybití jedné z nich. Příslušenství: Porta brace brašna na recorder, 3 baterie, nabíječka baterií, zdroj, redukce (na timecode a další), DVD - R

Sluchátka

Beyerdynamic DT 770 Pro

Sounddevices 664

Hybridní a univerzální nástroj - mixážní pultík pro mix 6 stop do 2 v kameře, a zároveň záznam 6 stop, timecode, lehký, intuitivně obslužný, točí na CF a SD kartu – vytváří přímo zálohu, ideální pro kombinaci s videorecorderem Sounddevices Pixma 240i, do kterého natočí 4 stopy po AES. Příslušenství: Porta brace brašna, nabíječka, 2 baterie, zdroj, redukce na TC, paměťové karty, čtečka karet, zdroj.

Roland R26

Dvoustopý “kapesní” recorder, který disponuje dvěmi vstupy XLR, 3,5mm stereo vstupem a dvěma páry stereo mikrofonů. Natáčí až 3 stereo stopy najednou v různých kombinacích, proto má široké využití. Je ideální na natáčení ruchů či atmosfér. Až v postprodukci si vyberete, jak široké stereo chcete mít. Příslušenství: Porta brace obal, paměťová karta, větrná ochranna Rycotte, sluchátka, tužkové baterie, zdroj.

RF scanner

Umožňuje kontrolu frekvenčího pásma a bezpečné vyhnutí se rušivým frekvencím.

SQN 4S

Klasický mixážní pultík pro záznam zvuku do kamery. 4 vstupy, 2 výstupy. Běžné použití – do jedné stopy 1-3 porty, do druhé tágo. Obslužné při průměrně náročných projektech jedním člověkem. Vyznačuje se velmi měkkým limiterem. Příslušenství: Porta brace brašna, kroucený multipárový kabel, (2 stopy do kamery a 2 zpátky pro kontrolu záznamu), sluchátka, tužkové baterie.

Sounddevices 422

Mixážní pultík, analogický k SQNku, nabízí o něco víc možností než SQN jako jsou direktní výstupy, která ale nemají při běžném provozu využití. Příslušenství: Porta brace brašna, kroucený multipárový kabel, sluchátka, tužkové baterie.

Fostex FR2 LE

Lehký dvoustopý recorder v Porta brace nepromokavém obalu. Je možno připojit mix 3 vstupy a rozšířit tím počet použitých portů. Příslušenství: Porta brace brašna, paměťová karta, USB kabel, sluchátka, tužkové baterie, zdroj.


Postprodukce

Zvuková postprodukce neboli mix pořadu je často opomíjená, ale velmi důležitá součást tvorby audiovizuáního díla. V televizní praxi to znamená s minimem výrazových protředků dosáhnout maximálního výsledku.

Divák musí rozumět slovu, vnímat hudbu a mít pocit, že se pořad natáčel v reálném prostředí. Pro poslech zvuku z televizoru bohužel žádné normy nejsou (narozdíl od kin, kde každé kino musí mít certifikaci a poslechové podmínky jsou dány např. standartem Dolby), každý má jiný televizor a pouští si zvuk přes reprobedny různých kvalit a při různých hlasitostech. Můžete si sami vyzkoušet, jak je lidský sluch lehce ošálitelný, když si budete zvyšovat a snižovat hlasitost programu podkresleného hudbou.

U zábavných pořadů je potřeba dosáhnout pocitu, že to byla opravdu velká legrace (je potřeba do něj dodat smíchy a potlesky) a že se pořad nezastavoval, nezkracoval (nutnost „přežehlit“ střihy, které byly nutné kvůli obsahu a délce pořadu). Dále je třeba nahradit mlaskání a sykání moderátorů, nahradit brepty slabikami z jiných míst, snižovat hlasitost hučících agregátů, zářivek a všudypřítomných větráků, světel a jiných technických zařízení nebo cirkulárek, které zněly v pozadí.

To vše děláme kvalitně, zodpovědně a velmi rychle, protože se předpokládá že postprodukce bude trvat v rámci hodin, nikoliv dnů.


Pronájem vysílaček

Pro komunikaci nejen ve štábu nabízíme až 90 ks vysílaček, které lze používat společně, nebo v různých kombinacích.

Vysilačky dodáváme v odolných kufrech Explorer case po 10 ks s nabíječi.

Nabízíme 50 ks nejnovějších vysilaček Motorola DP 1400 s digitálním modulem, umožňujícím v současné době nejkvalitnější a nejsrozumitelnější komunikaci mezi vysilačkami.

Tyto vysilačky poskytují subjektivně i objektině lepší zvuk než vysilačky provozované v analogovém módu.

Zároveň jsou DP1400 naladěny tak, že mohou komunikovat na 4 kanálech se staršími osvědčenými vysílačkami Motorola GP 340 ( 22ks) nebo CP 040 ( 22ks ).

Lze tak vytvářet různě velké skupiny vysílaček podle potřeb zákazníka.

K vysílačkám po domluvě dodáváme headsety, reproduktory a náhradní akumulátory.